PDASoft

Recenze HTC Flyer  první tablet od HTC, část druhá
Publikováno: Středa, 22.06. 2011 - 00:00:00
Téma: Recenze hardware


Druhá část recenze se bude zabývat převážně zábavou. I přes přítomnost dotykového pera a různých funkcí zaměřených na práci dýchá z Flyeru i skvělý multimediální potenciál. HTC si dalo v případě svého tabletu skutečně záležet, protože na rozdíl od řady svých chytrých telefonů, drží Flyer v rukou řadu trumfů.Audio

Kvalita zvuku je skvělá a při použití kvalitních sluchátek potěší kromě běžných uživatelů i náročné audiofily. Povedený je i snadno ovladatelný hudební přehrávač, se kterým jsem byl rovněž nad očekávání spokojený. Zvuk je kvalitní dokonce i při přehrávání prostřednictvím vestavěných reproduktorů, takže poslech hudby ve více lidech je také možný. Sice mu poněkud chybí hloubky, ale třeba takové sledování filmů si užijete i tak.

Hudební přehrávač samozřejmě nabízí i různá nastavení. Ta sice vesměs fungují dobře, předpokládám ale, že většina uživatelů po nich nesáhne. Přístroj nabízí např. nastavení různých vylepšení pro různé druhy hudby nebo pro různá prostředí, někdy je ale problém vybrat to nejlepší. Celkově je ale kvalita zvuku opravdu velmi, velmi dobrá.

Video

Do přístroje jsem nahrál několik filmů a hned jsem jeden začal sledovat. Zvuk jsem měl puštěný do sluchátek a vše bylo zcela bezproblémové. Pak jsem si ale všiml malé ikonky v nabídce a ihned ji vyzkoušel. Zvuk najednou ožil, byl úplně jiný, takže jsem se rozhodl ikonku vyzkoušet podruhé. Po jejím druhém stisku se zvuk stal dokonce prostorový! V nastavení je celá řada voleb, možnost poslechu prostorového zvuku mě ale uchvátila. Je to něco úžasného, opět se jedná o zážitek, který vám žádný jiný dnešní tablet či snad dokonce smartphone, nemůže nahradit.

Vyzkoušel jsem mnoho různých klipů včetně videí z YouTube a vše bylo krásně čisté a ostré, přehrávání bylo i díky displeji s rozlišením 1024 x 600 bodů zcela bezproblémové a HTC Flyer si velmi dobře dokážu představit jako mé vlastní multimediální zábavní centrum.

Díky přítomnosti služby HTC Watch je navíc možné za určitý poplatek stahovat filmy rovnou do zařízení. Katalog sice není příliš rozsáhlý a ceny by určitě mohly být také o něco nižší, na druhou stranu se ale i tak jedná o výrazný krok vpřed. Až se objeví Google Movies, konkurenční tlak opět o něco vzroste a určitě bude zajímavé tuto situaci sledovat i do budoucna.

Fotoaparát

Fotoaparát na zadní straně přístroje se sice pyšní rozlišením pět megapixelů, moc tak ale nepůsobí. Ne, že by byl vysloveně špatný, dají se s ním pořídit celkem pěkné snímky, na druhou stranu jej ale porážející i fotoaparáty z chytrých telefonů stejné značky. Na čelní straně je připravena kamera s rozlišením 1,3 megapixelu určená pro videotelefonování.

Dostupný software pro videotelefonování navíc ani přenos videa v současné době nenabízí, zvládne zatím jen pořizování statických snímků. Tento druh komunikace navíc nikdy nepatřil mezi priority, takže na vlastní kvalitě snímače ani moc nezáleží. Kamery a fotoaparáty jsou u tabletů veskrze velmi opomíjenou záležitostí, takže nižší kvalita ani v tomto případě nijak zvlášť nepřekvapí.

Hry a aplikace

Na hraní jsem zatím neměl moc času, ale Angry Birds fungují, takže co víc řešit, že? Používání her a aplikací bylo povětšinou bez problémové, našlo se ale i několik málo kousků, které nebyly schopny běžet v režimu přes celý displej.

Častým tématem diskusí je kompatibilita aplikací napříč verzemi operačního systému Android (Honeycomb již vystrkuje růžky), v současné době je však na Android Marketu aplikací určitě dostatek, takže v tom bych problém nehledal. Možná by však stálo za to, aby byl uživatel nějakým způsobem upozorňován na skutečnost, že stahovaný program nemusí být s jeho zařízením plně kompatibilní.

S nabídkou aplikací a her na HTC Flayer jsem byl ale spokojený, i když se na ně samozřejmě budu muset podívat ještě podrobněji.

Ve třetí části recenze se podíváme na to, jak si Flyer vede u pracovních úloh.


Pokračování zítra...


Zdroj: Shaun McGill pro Lost in Mobile.comTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5254