DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
1. června 2023  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

ADPO ScreenWard Anti-Shock folie pro Apple iPhone 5


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 180 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Recenze hardware: První pohled na HTC One S a One X
16.04.2012 
Hardware Android

Novinky společnosti HTC, modely HTC One S a HTC One X, jsou řadou zákazníků netrpělivě očekávány. Tyto špičkové telefony s výborným zpracováním, špičkovou výbavou a řadou dalších výhod se pomalu dostávají na trh, a proto jistě přijdou vhod první dojmy a postřehy z jejich používání.Obsah balení

Máme dobrou zprávu pro příznivce společnosti HTC. Telefony z nové rodiny "One" se pomalu dostávají na trh a máme možnost vás nyní krátce seznámit se dvěma z modelů - konkrétně se jedná o telefony HTC One S a One X, které k nám prozatím dorazily v předprodukčních vzorcích.

Při rozbalení krabičky budete určitě překvapeni několika změnami. Společnost HTC uvádí řadu One jako zcela novou sérii, o čemž svědčí např. i nápis na ochranné fólii displeje "I'm the ONE you've been waiting for," což volně přeloženo znamená "Jsem jednička, na kterou jsi čekal." Tohoto nápisu si všimnete zcela jistě. A osobně mohu říci, že to jen zvětší nadšení z očekávání, co všechno vám telefon nabídne. Brzy ale následuje další překvapení v podobě zcela minimální tloušťky těla telefonů. Ačkoli se právě tento údaj na internetu probíral velmi často, plně si jej uvědomíte až v momentě, kdy telefon uchopíte do ruky.

Model One X je "tlustý" pouhých 8,9 mm a zakřivený displej i zadní strana způsobují pocit, jako by to bylo ještě méně. Model One S je pak ještě tenčí - nejvyšší hodnotou je zde 7,8 mm, podobně tvarované tělo jako u modelu One X ovšem i tentokrát působí, jako by to bylo ještě méně. Pokud bych měl najít nějaké vhodné přirovnání, bylo by to zhruba tak, že One X působí jako tenký příborový stůl, který držíte za rukojeť, v případě One S by to potom byla rovnou čepel nože. Ano, dobře, uznávám, že to je již trochu nadsázka, skutečně se však jedná o velmi tenké přístroje, což podtrhává jejich zaoblená konstrukce a perfektní design. Ten výborně doplňuje např. LED dioda, která je malá a nápaditě zamaskovaná v okolí otvoru reproduktoru. Design se tentokrát skutečně povedl!

Oba dva telefony mají napevno vestavěné akumulátory. One X se pochlubí akumulátorem o kapacitě 1800 mAh, One S 1650 mAh. Pro normální provoz by to měly být dostatečné hodnoty, na druhou stranu bude zajímavé sledovat, jak si bude výdrž stát u telefonů s velkými displeji a čtyřjádrovým (respektive dvoujádrovým) procesorem taktovaným na 1,5 GHz. Pokud by vás zajímal údaj o vestavěné paměti, ta má v případě One X kapacitu 32 GB, v případě One S 16 GB.

Nyní již nemůže následovat stisk tlačítka pro zapnutí přístroje (umístěno je v horní části pravé boční hrany) a zkoumání displeje obou telefonů. Vezměme to tedy postupně. Oba displeje jsou jasné a ostré, displej modelu One S (AMOLED) byl však přeci jen viditelně ostřejší. One X však vrací úder, protože na své úhlopříčce 4,7 palců nabídne rozlišení 1280 x 720 bodů, které zde vypadá stejně dobře jako Retina displej iPhonu 4S. Ani One S však příliš neztrácí, protože jeho displej je shodný jako např. u modelu HTC Sensation, tedy q HD rozlišení 960 x 540 bodů při úhlopříčce 4,3 palců.

Vzhledem k velikosti displejů jsou na místě obavy o to, jak se bude s telefony manipulovat. Díky tomu, jak moc jsou oba telefony tenké, má ale dlaň mnohem lepší pozici pro jejich uchopení, a následně není problém dosáhnout ani na horní část displeje.

Po prozkoumání displeje vložíme do telefonů SIM kartu (oba používají karty typu micro-SIM). U One X se karta vkládá do vyskakovacího šuplíčku, který je možné otevřít stiskem tlačítka v drobné dírce, One S ukrývá slot pro SIM kartu pod odnímatelnou částí zadního krytu. Nastavení datových přenosů by měly telefony zvládnout po vložení SIM karty automaticky. Citlivost na příjem signálu byla u obou telefonů srovnatelná, možná i dokonce o něco lepší, než u HTC Sensation.

Konečně jsme připraveni k práci, což znamená, že se seznámíme s prostředím obou telefonů. Pokud se mluví o HTC, snad již každému se vybaví upravené uživatelské rozhraní Sense, které nechybí ani tentokrát. Jako operační systém v tomto případě slouží doposud nejnovější verze operačního systému Android, tedy Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Se čtvrtou verzí Androidu souzní v tomto případě i nasazení čtvrté verze rozhraní Sense. Ta oproti svým předchozím verzím do prostředí systému nezasahuje natolik zásadně, pryč je např. 3D grafika a použitý styl rovněž mnohem více odpovídá vzhledu původního systému. I díky tomu by nemělo být prostředí tolik náročné na výpočetní výkon telefonu. Kromě designu se ale změnilo i rozvržení některých nabídek. Pro úpravu hlavních ploch displeje je stále možné použít přidržení prstu na vybrané obrazovce, další postup je ale již trochu jiný. Ve vrchní části nyní vidíte náhledy obrazovek, kam je možné vybrané widgety přetahovat. V prostřední části obrazovky se pak nachází seznam všech dostupných widgetů včetně jejich náhledu. Spodní část displeje konečně okupuje volba pro přepnutí mezi seznamem widgetů / zkratek a seznamem nainstalovaných aplikací. Ačkoli je zde widgetů poměrně velké množství, není problém se v nich zorientovat a vyhledat ten správný.

Úpravám se však nevyhnuly ani samotné widgety. Jako příklad mohou posloužit např. světové časy (ke kterým se dostaneme poklepáním widgetu s časem / předpovědí počasí na domovské obrazovce). Po spuštění je ve vrchní části zobrazen glóbus, na kterém jsou prostřednictvím bublinek zobrazovány časy v jednotlivých městech opět včetně předpovědi počasí. To ale rozhodně nejsou všechny změny, další se týkají např. obrazovky pro odemčení displeje. Kromě původního režimu jsou zde dva nové, z nichž první se soustřeďuje na podrobnější zobrazení seznamu nových událostí (schůzek, zmeškaných hovorů, zpráv apod.) a druhý na zobrazení oblíbených kontaktů.

Protože se společnost HTC snažila design svého prostředí Sense opravdu co nejvíce sjednotit s designem neupraveného Androidu, zmizela též obě tlačítka, která se až doposud nacházela ve spodních rozích displeje. Možnosti nastavení vzhledu hlavních obrazovek se tak nově přesunuly do notifikační lišty. Ze spodní lišty ovládacích systémových tlačítek také nadobro zmizel piktogram lupy pro vyhledávání, nyní se zde již setkáme pouze s tlačítky pro návrat na hlavní obrazovku, návrat o krok zpět a zobrazení běžících aplikací. Běžící aplikace jsou nyní také zobrazovány nově v podobě náhledů jednotlivých programů zobrazených ve sloupci pod sebou. Tlačítko pro vyvolání nabídky aktuálního programu by mělo být v Androidu ICS zakomponováno přímo do prostředí programů, u starších programů se však může zobrazit ve spodní liště zastoupené ikonou se třemi tečkami.

I nastavení nejrůznějších účtů (včetně Gmailu a Exchange) probíhá prostřednictvím nového průvodce. To je upravené do velmi efektivní a přívětivé podoby, zároveň je však i vzhledově líbivé. Kromě běžných účtů zde můžete nastavovat i účty dalších služeb, typicky pro Dropbox nebo Flickr. A nechybí ani podpora SkyDrive včetně řady souvisejících funkcí, fotografie pořízené telefonem je možné např. automaticky nahrávat do složek na vašem webovém úložišti.

Přes galerii se postupně dostáváme k vestavěnému fotoaparátu. Ten je u obou přístrojů shodný a nabídne rozlišení osm megapixelů a čočku a u modelu One X dokonce i čočku s ohniskem 28 mm při F2.0), video je možné nahrávat v rozlišení až FullHD, tedy 1080p. Přístroje obsahují také specializovaný zobrazovací čip, díky kterému jsou reakce fotoaparátu skutečně bleskové. Od pořízení jednoho snímku k pořízení druhého uplyne pouhých 0,7 sekundy. Model One X dokonce umožňuje současné nahrávání videa a pořizování fotografií.

Standardně pořizují fotoaparáty snímky v plném rozlišení 3264 x 1840 pixelů a mohu přiznat, že jsem byl jejich kvalitou opravdu překvapen. Fotografie jsou ostré a nic nemohu vytknout ani přirozenému a vyváženému podání barev. Jedná se tedy určitě o další krok k tomu, aby mohl mobilní telefon nahradit běžný digitální kompaktní fotoaparát.

Zatím se zdá, že prostředí obou telefonů je přibližně stejně rychlé. Model One S je totiž sice vybaven "pouze" dvoujádrovým procesorem, na druhou stranu má ale také displej s nižším rozlišením a svůj podíl na tom má zcela jistě také méně náročné prostředí Sense čtvrté generace.

První dojmy z obou nových telefonů HTC jsou tak jednoznačně pozitivní.


Zdroj: SmartphoneGurus.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Android
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Hardware Android:
Samsung Galaxy S2 - nejlepší Android současnosti


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: První pohled na HTC One S a One X (Hodnocení: 1)
Od: wq123 (KK24783670@163.COM) - Pondělí, 31.10. 2016 - 06:03:26
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
longchamp handbags [www.longchamps.us.com], nike roshe [www.rosherun.co.uk], oakley [www.oakley--sunglasses.com.au], jazz jersey [jazz.nba-jersey.us.com], michael kors [www.michael-kors.cc], hermes birkin bag [www.hermes-bags.net], ugg australia [www.ugg-australia.com.de], marc jacobs [www.marc-jacobsonsale.com], five finger shoes [www.vibram-fivefingers.in.net], the north face outlet [www.northfaceoutlet.com.co], ray bans [www.raybans-sunglasses.com], kevin durant jersey [thunder.nba-jersey.us.com], converse [www.converse.net.co], hermes bags [www.hermes-outlet.net.co], salomon [www.salomon-schuhe.com.de], nike [www.nike-skor.com.se],
Přečíst zbytek komentáře...

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.53 sekund

RSS - články RSS - fórum