DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
28. listopadu 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Prislusenstvi pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 230 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Recenze hardware: Lenovo IdeaPad K1  první tablet notebookového výrobce - SW
27.09.2011 
Recenze hardware

V první části recenze jsme se podívali na hardwarové vlastnosti nového tabletu, který právě přichází na trh. O tom, zda se dokáže v silné konkurenci prosadit, však rozhodují i další vlastnosti, mezi které patří operační systém, aplikační výbava, výkon, výdrž baterií nebo cena. Na tyto a další aspekty modelu Lenovo IdeaPad K1 se podíváme v tomto článku.IdePad K1 přichází s operačním systémem Google Android 3.1 s tím, že Lenovo provedlo v systému několik úprav a mírně pozměnilo jeho vzhled. Ne všechny změny jsou však dokonalé – Lenovo např. změnilo barvu ikonek pro návrat na hlavní obrazovku a tlačítko pro krok zpět, jejich barvy však nyní neodpovídají barvě hodin v pravém rohu, která se nijak nezměnila.

Jako jednu z největších úprav tak lze označit přidání rychlého spouštěče pěti aplikací umístěného uprostřed hlavního displeje. Odsud lze standardně rychleji spustit internetový prohlížeč a e-mail a také přejít do tří sekcí s více funkcemi nazvaných „Sledování,“ „Poslech“ a „Čtení.“ Ještě než začnete láteřit nad tím, že vám Lenovo přikazuje, co máte dělat, raději ihned prozradím, že tyto tři zástupce lze změnit na jakoukoli jinou aplikaci.

Kromě pěti hlavních ikon je možné tento „launcher“ použít také pro rychlý přesun do systémového nastavení. Do nastavení sice člověk většinou příliš často nechodí, ale budiž, i tato možnost se může hodit.

Poslední možnost, kterou launcher nabízí, se nazývá „Lenovo Messages“ a jedná se o nejrůznější tipy, jak přístroj používat a reklamy na software maskované jako speciální nabídky. O užitečnosti si udělá každý svůj názor.

Doplňky od Lenova jsou celkově docela neškodné, naštěstí v přístroji nenajdete nic jako přeplácené uživatelské prostředí nebo nejrůznější doplňkové klávesnice či widgety, kterých se nijak nezbavíte. Bez jakýchkoli problémů lze odstranit např. i výše popisovaný rozcestník pro rychlejší přístup k aplikacím.

Když už jsme zmiňovali widgety, pojďme se na ně podívat. V nabídce je připrav widget pro sledování počasí AccuWeather, sociální klient SocialTouch a aplikace vytvořená společností Lenovo připomínající Google Kalendář s jiným vzhledem. Ve skutečnosti se však jedná o program sdružující nové akce z Facebooku, Twitteru, e-mailu a kalendáře na jedno místo. Určitě se jedná o pěkný nápad mít toto vše na jednom místě, přeci jen ale máme několik připomínek. Za prvé je pravděpodobně chyba v provázanosti na Twitter, kde byly problémy s aktualizacemi, určité problémy se zobrazováním byly i v SocialTouch apod.

Pokud se na systém podíváme podrobněji, všimneme si několik dalších drobných vylepšení. Jedním z nich je přidání křížku ke každé aplikaci pro její rychlé ukončení, dalším je pak přidání ikonky znázorňující bublinu do spodní systémové řádky, která vyvolá další launcher pro rychlejší spouštění vybraných aplikací.

Aplikace

Lenovo do přístroje přidalo celkem dost aplikací, z nichž některé jsou docela užitečné, jiné však nejspíš příliš často používat nebude. Hned po vybalení přístroj z krabice tedy máte k dispozici AccuWeather, Amazon Kindle, Arcade by Kongregate, 4GB úložného prostoru na ArcSync, IM klienta eBuddy, Documents to Go 3.0, File Mgmt., Movie Story, Movie Studio, mSpot a mSpot Movies, Norton Security, ooVoo video chat, PhotoStudio, PokeTalk, a dokonce i několik her včetně Angry Birds HD, GOF2THD, backgammon, euchre, hearts, solitaire, spades nebo NFS Shift. Stejně jako Toshiba u svého modelu Thrive i Lenovo rovněž přidalo excelencí program PrinterShare pro tisk webových stránek, mailů a fotografií prostřednictvím Wi-Fi na dostupných síťových tiskárnách.

Tablet přichází rovněž s aplikací Netflix umožňující streamování filmů přes Wi-Fi a jejich následné přehrávání na televizoru skrze HDMI konektor.

A mohl by být dnešní tablet kompletní, aniž by nabídl svůj vlastní obchod s aplikacemi? Kromě toho, že tablet umožňuje instalovat i aplikace z neznámých zdrojů Lenovo nabízí svůj vlastní obchod Lenovo App Shop. Dojmy z obchodu však nejsou nejlepší, nabídne je rozdělena do 13ti kategorií s tím, že některé kategorie se dále dělí. Jak však již bývá u takových obchodů zvykem, jejich nabídka není nejbohatší, což ústí v to, že v některých kategoriích je k dispozici jeden jediný program. Ocenit lze alespoň pěkné a jednoduché provedení obchodu, i užitečnost většiny nabízených programů. K dispozici jsou např. VLC Player nebo finanční kalkulačka RpnCalc. Druhou věcí už je, že oba lze za stejnou cenu stáhnout i z Android Marketu. Výhodou tedy je, že k zajímavým programům se kvůli celkově menší nabídce dostanete s větší pravděpodobností, což může být pro řadu lidé také dobré.

Obchod od Lenovo má i jakousi sociální nadstavbu, kde např. vidíte, co si odsud stahují vaši přátelé. Nejsme si však jistě, jestli bude někdo nadšen tím, že ostatní věcí, co si stahuje.

Konfigurace a konkurence

Ačkoli je slíbeno, že IdeaPad K1 bude dostupných ve variantách se 16, 32 i 64 GB paměti, v současné době je možné zakoupit pouze prostřední variantu. Podle Lenova by však měly být dvě zbývající verze dostupné již během několika týdnů za 449, resp. 599 USD.

Co se konkurence týče, musíme se v tomto případě podívat i do vlastních řad. Již brzy se totiž začne prodávat i bratříček dnes testovaného modelu, tedy ThinkPad tablet. Ten je sice směřován na trochu jiné uživatele a bude dražší (479 USD za 16 GB, 589 USD za 32 GB + případně dalších 30 USD za speciální pero), ale pokročilejší uživatelé by mohli dávat z řady důvodů (design, ovládací pero, USB konektor, pouzdro s klávesnicí) právě tomuto modelu.

A pak je tu spousta dalších tabletů na trhu. Pokud chcete nejnovější Android HoneyComb (a není důvod, proč by tomu tak nemělo být), určitě je zajímavou volbou Samsung Galaxy Tab 10.1, který je sice dražší, ale nabídne zajímavější provedení a delší výdrž na baterii. Za jeho 32 GB verzi zaplatíte 599 USD. Pak je zde za 499 USD také Asus EEE Pad Transformer (bez klávesnice). A pak je zde samozřejmě také iPAD, který je také dražší, ale nabídne hezčí vzhled a delší výdrž baterie.

Závěr

Lenovo IdeaPad K1 je pěkný, relativně dostupný a snadno ovladatelný tablet, který bude pro řadu uživatelů velmi rozumnou volbou. Jeho uživatelé se však nebudou rekrutovat z řad technicky založených zájemců, bude se jednat spíše o běžné uživatele se spíše netechnickým zaměřením.

K1 má dvě nejvýraznější silné stránky: první z nich je relativně nízká cena, druhou pak velesnadné ovládání a jednoduchost. Lenovo upravilo Android 3.1 tak, aby byl ještě jednodušší, aby uživatel snadno našel potřebné programy a bez problémů je také mohl ukončit. V nabídce se nachází také celá řada nejrůznějších programů (více či méně užitečných).

Pokud k tomu připočteme design přístroje, je možné zařízení doporučit uživatelům, kteří chtějí ušetřit, nebo hledají dárek pro nepříliš technicky zaměřené lidi. Při hodnocení je však nutné přihlédnout k o něco větším rozměrům a hmotnosti, které však bohužel nejsou vyváženy delší výdrží, větším výkonem nebo širší nabídkou konektorů.

Rozhodnutí, které nemusí být úplně jednoduché, však zůstává na každém z uživatelů.

Plusy:

  • Agresívně nastavená cena
  • Pěkný design
  • Užitečná aplikace v základní výbavě

Mínusy:

  • Relativně těžký
  • Místy slabší výkon
  • Displej chvílemi nereaguje


Zdroj: Dana Wollman pro engadget.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze hardware
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Recenze hardware:
Recenze odolného smartphonu Motorola Defy  druhá část


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.43 sekund

RSS - články RSS - fórum