DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
1. června 2023  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 190 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Recenze pro webOS: Správce souborů Gemini File Manager pro HP TouchPad
18.08.2011 
Software pro WebOs

Gemini File Manager je povedený správce souborů pro webOS tablet TouchPad, který nabídne např. vyhledávání souborů, hromadnou práci se soubory a složkami nebo integraci webového úložiště DropBox. Obstojí v konkurenci ostatních souborových správců, které jsou pro webOS k dispozici?Gemini File Manager je správce souborů vyvinutý speciálně na míru pro HP TouchPad a v App Catalogu je možné jej pořídit za 2,99 USD. Hned na začátku prozradíme, že se jedná o povedený, funkcemi nabitý program, který navíc skvěle vypadá. V článku se nevyhneme ani srovnání s programem Internalz (případně jeho homebrew verzí Internalz Pro) od Jasona Robitailla, který rovněž patří do špičky v oblasti správců souborů pro webOS přístroje.

V prvních okamžicích po spuštění aplikace vám možná bude připadat displej trochu přeplněný a nebude si jisti, co dělat. Ve vrchní části displeje se nachází několik základních ovládacích tlačítek (Nastavení, O programu, Nápověda a Síť), uprostřed displeje se nachází dvě okna s náhledem vašich souborů, a dole se pak nachází řada ikon umožňující se soubory pracovat. První věcí, kterou doporučuji udělat, je projít si nápovědu a přečíst si vše, co zde pro nás autoři programu připravili. Počátky práce s programem možná nebudou úplně jednoduché, protože nabízených funkcí a možností je opravdu hodně.

Základním adresářem pro práci se soubory (ten se také objeví jako výchozí datové úložiště při připojení tabletu k počítači přes USB kabel) je složka /media/internal/. Na rozdíl od Internalz však správce souborů od Gemini umožní přistupovat i k jiným adresářům mimo /media/internal/, takže se v případě potřeby dostanete i k systémovým souborům. Počítejte však s tím, že některé soubory nemusejí být viditelné nebo je k nim zamezený přístup. (Pokud potřebujete mít přístup i k těmto souborům přímo z přístroje, je zatím jediným řešením homebrew verze programu Internalz Pro).

Každý ze dvou náhledů na soubory má své nezávislé zobrazení. Ve vrchní části se nachází název adresáře, který je právě otevřený doplněný o roletku s možností seřazení souborů podle názvu, velikosti nebo koncovky (typu souboru). K dispozici jsou celkem tři možnosti zobrazení, které odpovídají prvním třem ikonkám v dolní nástrojové liště. První ikonka aktivuje tzv. „klasický režim,“ druhá ikonka aktivuje tzv. „výběrový režim“ a třetí ikonka aktivuje tzv. „roletkový režim.“ Smysl klasického režimu je jasný – slouží k běžnému procházení mezi složkami a adresáři. Pokud v tomto režimu kliknete na soubor, prohlížeč jej otevře (pokud se jedná o podporovaný typ souboru). Třetí – tedy tzv. roletkový režim – funguje podobně, pouze nedojde k automatickému spuštění souboru, ale místo toho je nabídnuta nabídka s možností soubor otevřít, editovat (pokud je tato možnost podporována), přejmenovat, smazat nebo o něm zobrazit dostupné informace. Pokud se jedná o textový soubor, je zobrazen jeho náhled. V zobrazení informací se dozvíte základní údaje o souboru a dokonce mu můžete po vzoru Linuxu nastavovat určitá omezení. Soubor je možné také odeslat e-mailem.

Poslední režim, který se aktivuje tlačítkem se zeleným symbolem používaným pro zaškrtnutí výběru, poslouží pro hromadné označení většího počtu složek nebo souborů. Ty je pak možné např. hromadně přesunout do jiného adresáře nebo je vymazat. Při práce s větším množstvím souborů se jedná o neocenitelnou pomůcku.

Pojďme se však vrátit k dalším ikonkám na dolní nástrojové liště. Jak jsme si již řekli, první tři slouží pro přepínání režimů pro práci a zobrazení souborů a adresářů. Čtvrté tlačítko zleva má funkci pro návrat o jeden adresář zpět, páté tlačítko vytvoří nový adresář a šesté znovu načte (refresh) aktuální složku.

Poslední tlačítko se symbolem hvězdičky umožní přidat rychlou záložku pro jakoukoli složku v přístroji. K označené složce se kdykoli rychle vrátíte pouhým opětovným stiskem tlačítka s hvězdičkou.

Všechny až doposud popsané funkce je možné považovat za standard a jsou dostupné nejen v Gemini, ale i ve zmiňovaném programu Internalz s tím, že některé možnosti mohou být drobně lepší v jednom programu a další přesně naopak. Příkladem může být textový editor, který nabídne více možností u Internalz, práce s více soubory současně je však lépe zpracována u Gemini. A i když Internalz nabídne např. i prohlížeč obrázků, Gemini se zase odvděčí celou řadou dalších funkcí, které určitě přijdou vhod. A ty si popíšeme na následujících řádcích.

Prvním užitečným doplňkem je možnost vyhledávání souborů i adresářů v přístroji prostřednictvím textového panelu se zobrazením aktuálního adresáře. Sem stačí jednoduše napsat název vytoužené složky nebo souboru a stisknout Enter; pamatujte však, že vyhledávání rozlišuje velká a malá písmena, a vždy se vyhledává pouze v adresáři (a příslušných podadresářích) ve kterém se nacházíte. Nalezené výsledky jsou přehledně zobrazeny na nové obrazovce, odkud s nimi můžete dál pracovat (otevřít je, vymazat je, odeslat e-mailem). Zatím chybí možnost otevřít adresář, ve kterém se daný soubor nachází, tato funkce je ale prý v plánu a dočkáme se jí v některé z novějších verzí programu.

Přestože Gemini nemá vestavěný prohlížeč fotografií, který dokáže otevírat jednotlivé snímky, nechybí možnost zobrazit hromadně náhledy všech fotografií v daném adresáři. Pokud tvoří nejméně 25% obsahu daného adresáře grafické soubory, zobrazí se vlevo od ikonky s hvězdičkou další ikonka, jejíž úlohou je otevřít prohlížeč obrázků. V současné době je sice možné pouze zobrazení fotografií a vůbec nic navíc, ale jedná se alespoň o dobrý začátek s tím, že musíme doufat, že nějakých dalších funkcí se opět dočkáme v dalších verzí aplikace.

Možná vůbec nejlepší funkcí souborového správce Gemini je integrace virtuálního webového (cloud) úložiště! Jeho spuštění je otázkou kliknutí na tlačítko s nápisem Network. V současné době dokáže program spolupracovat pouze se službou Dropbox, v plánu jsou ale i další služby. Uživatele potěší hlavně práce na zprovoznění služby Box.net, na které má každý TouchPad k dispozici 50 GB prostoru. Po přihlášení ke svému účtu pro přístup k síťovému úložišti bude možné v pravém navigačním sloupci zobrazit jeho strukturu a běžně s ním pracovat (k dispozici je většina možností, které jsou k dispozici pro práci se soubory v paměti přístroje, ale chybí např. možnost práce s více soubory současně). Možnost přesouvat soubory z paměti přístroje na internet a opačně je opravdu příjemný zpestřením. Jedním z omezení je možnost přesunovat pouze soubory, nikoli celé adresáře. To však nevychází z omezení aplikace, ale z omezení daných datovým úložištěm. Z těchto důvodů je někdy práce trochu zdlouhavější, přesto se však většinou jedná o pohodlnější způsob, než jaký nabízejí dnes dostupné alternativy.

Ačkoli je program Internalz Pro zdarma, a rovněž nabízí přístup k souborům i řadu zajímavých funkcí navíc, nezbývá mi než Gemini doporučit. Funkce jako je vyhledávání souborů a adresářů a integrace přístupu k webovému úložišti jsou totiž opravdu cenné funkce, které výrazně zpříjemňují a usnadňují používání přístroje.


Zdroj: Adam Marks pro PreCentral.net

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Software pro WebOs
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Software pro WebOs:
Crusade of Destiny - vymazlené RPG ve 3D pro webOS


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.67 sekund

RSS - články RSS - fórum