DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
1. června 2023  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Baterie pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 175 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Recenze PocketPC: Bejeweled 2 nejen pro Pocket PC
26.05.2008 
Počítačové hry pro PalmOS & Pocket PC

První co musím udělat je, přiznat se, že jsem obrovským fandou Bejeweled už od okamžiku, kdy se objevil mezi námi. A to už bylo zhruba před 7 lety! Vždy mě fascinovalo, že někdo dostal tak detailní, propracovaný a barevný diamant na malé displeje mobilních telefonů. Hudba a skvělé zážitky z hraní tak dokázaly zabavit na pěkných pár hodin. Jak řekl Howard Tomlinson, ředitel Astraware: „Bejeweled je jednoduché a šíleně návykové. Nemůžeme být šťastnější, když slavíme takto úspěšný první rok Bejeweled.“ A s tím nelze než souhlasit. Ne když tisíce a tisíce lidí objevili a zamilovali si kouzlo Bejeweled.V březnu letošního roku jsme se po letech dočkali prvního výraznějšího updatu hry. Přišlo Bejeweled 2. Nová verze plně odpovídá současné herní platformě Astwarare a ovládání bylo optimalizováno jak pro ovládání pomocí stylusu, tak i pro pětisměrné tlačítko. Bejeweled je lidmi i médii označována jako „povinná výbava“ vašeho Palmu nebo Windows Mobile přístroje, a tento update přinesl ještě mnohem širší paletu podporovaných přístrojů než kdy předtím. Nejvýraznější změnou je podpora rozlišení 320 x 320 ve Windows Mobile Professional i Classic edition, které používá např. Samsung SGH i-780.

Trial verzi, ve které si můžete zahrát 5 her, po kterých již bude nutná registrace, si můžete stáhnout v odkazech na konci článku.

Po instalaci je již čas k zábavě (já osobně jsem program zaregistrova okamžitě potom, co jsem dohrál trial verzi, hlavně vzhledem k tomu, jak moc jsem si oblíbil předchozí verzi).

Po nainstalování asi každý nejdříve zavítá do nastavení, aby si hru přizpůsobil podle svých požadavků. V menu nastavení jsou přístupné hlavní volby, mezi které patří například zapnutí nápovědy, hodin nebo stavu baterie a nastavení průhlednosti. Pohrát si můžete také s nastavením zvuku – můžete upravit hlasitost zvukových efektů a hudby, nebo zvuk úplně vypnout (případně jen efekty nebo muziku). Nastavit si můžete dokonce i screensaver a to na „vypnutý,“ „slideshow“ a „demo“. Nastavit k němu lze dokonce i zvuk. Pro uživatele, kterým nevyhovuje angličtina, je zde volba z dalších čtyř světových jazyků –němčina, španělština, francouzština a italština. Uživatel má tedy celkem široké možnosti přizpůsobení.

Když už jsem se zmínil o spořiči, rozhodně si z něho prohlédněte několik obrázků. Jsou skutečně nádherné.

O co vlastně jde?

Pravidla klasických Bejeweled jsou jednoduchá. Hráč musí spojovat barevné drahokami po třech do horizontální nebo vertikální linky, aby je vymazal z hrací plochy. Pokud se vám podaří spojit více než tři kameny, získáte speciální odměnu. Za čtyři kameny je to Power Gem, za pět Hyper Cube. Obě tyto odměnu mají speciální schopnost ničení okolních kamenů.

Bejeweled 2 nabízí čtyři herní módy, ze kterých si můžete vybrat. V každém z těchto herních módů je na levé straně displeje indikátor, který postupně narůstá s tím, jak úspěšně se vám daří hrát a tím pádem ničit diamanty.

Herní módy

Klasický mód

V klasickém módu je úkolem vytvořit řadu 3, 4 nebo 5 diamantů stejného tvaru i barvy jejich vzájemným vyměňováním mezi sebou. Vyměňovat lze pouze diamanty vedle sebe a to buď horizontálně nebo vertikálně. S každým takovým úspěchem se přičítá na grafickém ukazateli skóre. Když se grafický ukazatel naplní, postupujete do dalšího levelu. Odměnou za postup do dalšího levelu je povedená grafická animace. Poté se již jen z vrchu displeje nasypou nové kameny na hrací pole a můžete pokračovat. Na displeji se samozřejmě počítá i normální číselné skóre a pokud je vaše skóre dostatečně vysoké, můžete se zapsat do tabulky rekordů. Majitelé registrované verze pak mohou své skóre exportovat a své úspěchy porovnávat s ostatními hráči.

Classic Mód

V tomto módu je vyším nepřítelem čas. Během hledání diamantů se vám odečítá, po jejich vymazání se vám naopak přičte. Do dalšího levelu se dostanete „předběhnutím“ časomíry. Resp. získání určitého časového náskoku na svou stranu. Já jsem se na poprvé dostal do čtvrtého levelu. Víc se mi líbí classic mód, kde nejsem tlačen časem. Zkusil jsem to ještě několikrát a zjišťoval, že úměrně počtu her se zvyšují moje schopnoti. Tento mód je výzvou a rozhodně není pro lidi se slabšími nervy. Pokud chce výzvu, volte tento mód.

Puzzle Mód

Jak již sám název napovídá, princip je zde trošku složitější. Počet diamantů je předem daný a hráčovým úkolem je všechny je vymazat. Pro postup do dalšího levelu musí tedy volit takový postup, aby na hrací desce žádné diamanty nezůstaly. Opravdu už to není tak jednoduché, jen na dokončení prvního levelu jsem potřeboval šest pokusů. Po úspěšném dokončení si můžete vybrat další „planetu,“ na kterou chcete postoupit. S každým levelem se hra stává obtížnější a rozhodně dokonale protáhne vaše mozkové závity. Existují i jiné hry, které toto slibují, ale tato je přitom navíc zábavná.

Endless Mód

Nekonečný mód. A je to přesně tak. Můžete hrát tak dlouho, dokud vás to baví. Hra vám dokonce napovídá, když se jí zdá, že si nevíte rady. Tento mód bych asi doporučil pro lidi, kteří chtějí nějaký čas zabít trénováním své mysli. Na rozdíl od předchozích módů se nemusíte tolik soustředit na rychlé nalezení vhodného tahu. Tento mód se mi líbí hlanvě proto, že se nemůže stát, že by hra náhle skočnila kvůli nemožnosti dalšího tahu.

Kombinací čtyř stejných kamenů vytvoříte Power Gem, který exploduje, pokud ho propojíte se stejnými kameny. Nejvyšším „kamenem, který můžete vytvořit,“ je Hyper Cube. Pokud ten prohodíte s jiným diamantem, pak všechny s ním stejné explodují a zmizí ze světa (displeje).

Drobné postřehy

Grafika hry je opravdu prvotřídní. Je úžasné, kolik detailů se vývojářům podařilo přinést na „malé displeje“ Palm OS přístrojů, na kterých tato hra běží. Diamanty jsou detailní, jejich hrany se lesknou a a občasné světelné paprky, které přelétnou po displeji, rozsvítí všechny kameny.

Hudba se mi poměrně rychle „oposlouchala,“ proto jsem měl často tendence ji vypínat, abych se mohl soustředit. Ale jinak hudba pěkně dotváří celkovou atmosféru hry.

Jen jednou za celou dobu mě hudba „naštvala.“ Byl jsem hluboce zamyšlený nad dalším tahem, když jsem si zrovna uvědomil, že se celá hudební sekvence neustále opakuje ve velmi krátkých intervalech. Ale zrovna ve chvíli, kdy jsem si řekl „ztichni,“ začala hrát sekvence nová.

Když už jsme mluvili o těch zvucích. Hra vás občas odmění za tah na displeji komentářem typu „Excelentní“ a navíc toto slovo i přehraje – pěkná věc.

Zkrátka, když zkombinujete skvělou grafiku s dojemným hudebním doprovodem, nemůžete nic pokazit.

Když použijete Hyper Cube, na displeji začne zuřit douřka, jejíž blesky přeskakují z kamenu na kamen a ničí je. Taky hezké.

A to ještě není vše

Stále vám tyto čtyři herní módy nejsou dost? Projděte je a bude pro vás odemčen speciální pátý! Věřte mi, že mám tuto hru opravdu rád, ale do tohoto módu jsem se ještě nedostal. Ještě. Skutečně si užívám každý level této skvělé hry.

Závěr

Zkoušel jsem Bejeweled 2 „vygooglovat,“ abych zjistil, jak moc se o této skvělé nové hře mluví. Našel jsem dost. Na fórech lidé zveřejňují svoje nejlepší výsledky, říkají si tipy, jak získat více bodů a dokonce i „cheaty.“ Já osobně ale hraji bez cheatů. Proč taky? Vítězství za jejich pomoci nemá žádný význam. Lze je ale doporučit hráčům, kteří jsou netrpěliví po bonusových levelech.

Bejeweled 2 přinášejí hodiny a hodiny zábavy, množství herních módů a jsou skvělé, a jskou skvělou možností, jak si zkrátit různá čekání nebo jiné nudné chvíle. Na stupnici od jedné do deseti osobně dávám velmi dobrou devítku.

Hra Bejeweled existuje ve verzi pro Palm i Pocket PC.

Poznámka: Bejeweled 2 není upgrade předchozí verze, registrační kódy k předchozí verzi tedy nebudou fungovat.

Plusy:

  • Výborná grafika
  • Příjemná hudba
  • 4 herní módy + jeden bonusový
  • Screen saver
  • Jen tak se neomrzí
  • Zábavný a návykový

Mínusy:

  • Hudba někdy vypne screensaver


Kategorie Počítačové hry
Výrobce Astwarare
Licence Komerční
Verze 1.30
Nároky Windows Mobile 2003
Windows Mobile 5.0
Windows Mobile 6.0 Class/Prof
Palm OS 5.0
Cena 15,95 U$
Download Windows Mobile - 10,2 MB
Palm OS - 1,4 MB
Hodnocení * * * * *


Zdroj: Neal Martin pro TreoCentral.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Počítačové hry pro PalmOS & Pocket PC
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Počítačové hry pro PalmOS & Pocket PC:
Lechtivé hry na displejích PDA


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: Bejeweled 2 nejen pro Pocket PC (Hodnocení: 1)
Od: gaolin (dingfeng1978@hotmail.com) - Úterý, 27.07. 2010 - 09:13:52
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
A Google cheap designer handbags [www.replicadesignerhandbags.org] search for "christian louboutin" returns hermes jewellery [www.chanelearrings.org] 11.6 million results. Immediately, some vivienne westwood mens shoes [www.chanelearrings.org] major department store Web sites designer replica earrings [www.chanelearrings.org] pop up, but also many replica tiffany jewelry [www.chanelearrings.org] "discount" Web sites that seem cartier rings [www.chanelearrings.org] to offer Louboutins for a replica jewelry cartier [www.chanelearrings.org] fraction of the price in breitling super avenger [www.tag-heuer-watches.org] stores. The discounted prices seem louis

Přečíst zbytek komentáře...

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.51 sekund

RSS - články RSS - fórum